Wyniki I etapu konkursu pt. „Przyroda wokół nas”.

  • Drukuj

W dniu  08 kwietnia 2013 r. w szkołach z terenu Powiatu Wrocławskiego, które wcześniej zgłosiły chęć uczestnictwa odbył się I etap - szkolny konkursu, pod patronatem honorowym Starosty Powiatu Wrocławskiego pt. „ Przyroda wokół nas”- II edycja.
Do konkursu zgłosiły się 32 szkoły podstawowe łącznie 1004 uczniów.


Po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych na podstawie przesłanych wyników i testów 6 najlepszych uczniów z poszczególnych szkół, Komisja Konkursowa w składzie:
Joanna Brodowska –Dyrektor Wydziału Promocji, Rozwoju i Współpracy Zagranicznej Starostwa Powiatowego we Wrocławiu
Bartosz Błaszczak- Inspektor Wydziału Ochrony Środowiska
Piotr Śnigucki – Dyrektor Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych
Katarzyna Ossowska Kościelniak- Starszy specjalista Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych,
Paweł Sendecki - Starszy specjalista Dolnośląskiego Zespołu Parków
Krajobrazowych,
Andrzej Sobolak- Przewodniczący Komisji Promocji Rozwoju i Współpracy Zagranicznej
po podsumowaniu wyników, wyłoniła 10 najlepszych szkół (łączna suma punktów 6-ciu najlepszych uczniów), które zostaną zaproszone na etap powiatowy.
II etap -powiatowy odbędzie się  08 maja 2013r. w siedzibie Starostwa Powiatowego we Wrocławiu o godz. 10:00.

Najwyższą liczbę punktów 122 uzyskała :

1.     Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej, ul. Szkolna 3, 
Kiełczów, opiekun: Andrzej Sałandyk                    122 pkt.

2.    Zespół Szkolno –Przedszkolny im. Kawalerów Orderu Uśmiechu
w Mirkowie, ul Słowackiego 17, opiekun Irena Kotarska            119 pkt.

3. Szkoła Podstawowa im. B. Krzywoustego , ul. Kolejowa 4, 
w Kamieńcu Wrocławskim, opiekun Izabela Skotnicka            111 pkt.

4.    Szkoła Podstawowa w Dobrzykowicach, ul. Szkolna 1
opiekun: Małgorzata Majak-Traczyk                        104 pkt.

5.    Szkoła Podstawowa im. Odkrywców i Podróżników w Borowej
Ul. Parkowa 2/4, opiekun: Beata Babij Badowska                102 pkt.

6.    Szkoła Podstawowa nr 1, im. M. Kardynała Bolesława Kominka ,
ul. 1 Maja 59,  w Kątach Wrocławskich ,  opiekun: Katarzyna Sowińska 98 pkt.

7.    Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Siechnicach
opiekun: Kamil Dąbrowny                            96 pkt.

8.    Zespół Szkół im. Noblistów Polskich w Brzeziej Łące,
ul. Szkolna 10, opiekun: Iwona Maciejewska Bąk                94 pkt.


9.    Zespół Szkolno –Przedszkolny w Smolcu, ul. Kościelna 2
opiekun: Barbara Kozyra                            92 pkt.

10.    Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Ul. Akacjowa 1, opiekun: Joanna Piegowska                92 pkt.




Gratulujemy wyników i życzymy sukcesów na kolejnym finałowym etapie.

Organizatorzy !

Poniżej przedstawiamy listę roślin i zwierząt, które będą obowiązywały na etapie powiatowym.

Lista roślin i zwierząt obowiązująca na etapie II –powiatowym konkursu „Przyroda wokół nas”
08.05.2013r.

Rodzaje i gatunki roślin:
1.    sosna
2.    cis
3.    modrzew
4.    wiąz
5.    jesion
6.    klon
7.    kasztanowiec
8.    dąb
9.    jarzębina
10.    dzika róża
11.    konwalia majowa
12.    bluszcz
13.    śnieżyczka przebiśnieg
14.    śnieżyca wiosenna
15.    zawilec gajowy
16.    kosaciec żółty
17.    rumian polny
18.    chaber bławatek
19.    mak polny
20.    fiołek trójbarwny
21.    babka zwyczajna
22.    mniszek pospolity
23.    pokrzywa zwyczajna
24.    fiołek leśny
25.    grążel żółty
26.     grzybienie białe
27.    pałka wodna

Rodzaje i gatunki zwierząt:

1.    orzeł
2.    dzięcioł
3.    sowa
4.    zimorodek
5.    szpak
6.    wróbel
7.    sikorka
8.    bocian
9.    nietoperz
10.    salamandra plamista
11.    ropucha
12.    rzekotka drzewna
13.    żółw
14.    jaszczurka
15.    jeż
16.    ryś
17.    żubr
18.    kret
19.    lis
20.    łasica
21.    wilk
22.    niedźwiedź
23.    pająk
24.    pstrąg
25.    paź królowej
26.    bielinek kapustnik
27.    szczupak