Szkoły, które zakwalifikowały się do IV (wojewódzkiego) etapu XII edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

   Dnia 18 stycznia 2013 odbył się III etap – parkowy, XII edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Uczniowie rywalizujących ze sobą szkół reprezentowali gminy
w obrębie swojego parku krajobrazowego. Drużyny, które uzyskały największą liczbę punktów będą reprezentowały poszczególne parki krajobrazowe województwa dolnośląskiego na IV etapie– wojewódzkim, który odbędzie się dnia 5 marca 2013 r. w Auli Jana Pawła II na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, przy pl. Grunwaldzkim 24a.


Poniżej lista szkół biorących udział w IV wojewódzkim etapie:



I. Przemkowski Park Krajobrazowy

Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie, ul. Szkolna 1, 59-140 Chocianów

    1. Mateusz Hołowienko
    2. Adrian Iwańczak
    3. Emilia Mroczko
    4. Bartosz Wierzbicki

Opiekun: Monika Czarnecka


II. Park Krajobrazowy Doliny Bobru

Gimnazjum im. Jana Pawła II , ul. Jana Pawła II 35, 59-600 Lwówek Śląski

    1. Stefan Odyjas
    2. Natalia Gorczyca
    3. Wojciech Łopato
    4. Łukasz Szuflicki

Opiekun: Barbara Sykała


III. Park Krajobrazowy „Dolina Bystrzycy”

Gimnazjum w Jaszkotlu, Jaszkotle 27, 55-080 Kąty Wrocławskie

    1. Wiktor Misiurka
    2. Katarzyna Demków
    3. Natalia Bulanda
    4. Marta Wiatrzyk

Opiekun: Anna Odachowska


IV. Rudawski Park Krajobrazowy

Zespół Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Mysłakowicach, ul. Sułkowskiego 1, 58-533 Mysłakowice

    1. Katarzyna Ręcławowicz
    2. Katarzyna Odelga
    3. Piotr Dąbrowski
    4. Kamil Nawrot

Opiekun: Izabela Kampczyk


V. Ślężański Park Krajobrazowy

Gimnazjum Gminne w Sobótce, ul. Świdnicka 20 A, 55-050 Sobótka

    1. Sabina Przygodzka
    2. Barbara Białkowska
    3. Eliza Podeszwa
    4. Oliwier Kurdziel

Opiekun: Urszula Wojciechowska


VI. Śnieżnicki Park Krajobrazowy

 Zespół Szkół w Wilkanowie, Wilkanów 138 d

    1. Emilia Pawlaszek
    2. Magdalena Jaśnikowska
    3. Marcin Kaczor
    4. Tomasz Stopyra

Opiekun: Agnieszka Stefanowicz


VII. Park Krajobrazowy „Chełmy”

Gimnazjum Nr 2 w Jaworze, Pl. Bankowy 1, 59-400 Jawor

    1. Krzysztof Kukła
    2. Anna Ryżewska
    3. Natalia Wąż
    4. Filip Borkowski

Opiekun : Joanna Adamska


VIII. Park Krajobrazowy „Dolina Jezierzycy”

Publiczne Gimnazjum im, Jana Pawła II, ul. Nowa 2, 56-160 Wińsko

    1. Oliwia Hudomięt
    2. Aleksandra Rozkrut
    3. Jerzy Matuszów
    4. Dawid Myrdzio

Opiekun: Elżbieta Kuklińska


IX. Park Krajobrazowy Gór Sowich

Zespół Szkół Ogólnokształcących, Gimnazjum Nr 5, 58-260 Bielawa

    1. Zuzanna Butrym
    2. Nikola Selezinko
    3. Kinga Szewczuk
    4. Ewelina Węgielnik

Opiekun: Jolanta Kupis


X. Park Krajobrazowy Sudetów Wałbrzyskich

Gimnazjum w Czarnym Borze, ul. Sportowa 44, 58-379 Czarny Bór

    1. Dominika Rafalska
    2. Martyna Drężek
    3. Paulina Król
    4. Łukasz Gotkowski

Opiekun : Wiesława Wilk


XI. Park Krajobrazowy „Dolina Baryczy”

Publiczne Gimnazjum w Prusicach, ul. Żmigrodzka 43, 55-110 Prusice

    1.Martyna Majda
    2. Anna Słowińska
    3. Sylwia Mirek
    4. Eunika Sobkowiak

opiekun: Bożena Tarnowska


XII. Książański Park Krajobrazowy

Publiczne Gimnazjum nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu, ul. Palisadowa 48, 58-316 Wałbrzych

    1. Patrycja Batkowska
    2. Paweł Grad
    3. Damian Kacica
    4. Katarzyna Burdka

Opiekun: Danuta Naworska