Szkoły, które zakwalifikowały się do IV (wojewódzkiego) etapu XIII edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” 2013-2014r.

   Dnia 16 stycznia 2014 odbył się III etap – parkowy, XIII edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Uczniowie rywalizujących ze sobą szkół reprezentowali gminy w obrębie swojego parku krajobrazowego. Drużyny, które uzyskały największą liczbę punktów będą reprezentowały poszczególne parki krajobrazowe województwa dolnośląskiego na IV etapie– wojewódzkim, który odbędzie się dnia 11 marca 2014 r.  o godz. 10:00 w Auli Jana Pawła II na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, przy pl. Grunwaldzkim 24a.

Poniżej lista szkół biorących udział w IV wojewódzkim etapie:


I.    Park Krajobrazowy „Dolina Jezierzycy”
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II, ul. Nowa 2, 56-160 Wińsko

1.    Dawid Grabka
2.    Damian Kikta
3.    Aleksandra Rozkrut
4.    Karolina Radziszewska
Opiekun: Halina Pytel

II.    Park Krajobrazowy Sudetów Wałbrzyskich
Gimnazjum Nr 2 w Boguszowie Gorcach, ul. Staszica 5, 58-371 Boguszów Gorce

1.    Aleksandra Hamerska
2.    Piotr Burakowski
3.    Patrycja Kasprzyk
4.    Dariusz Winnik
Opiekun: Anna Kogut

III.    Rudawski Park Krajobrazowy
Gimnazjum w Mysłakowicach, ul. Sułkowskiego 1, 58-533 Mysłakowice

1.    Piotr Dąbrowski
2.    Adrianna Nawrot
3.    Żurowska Julia
4.    Orawiec Marek
Opiekun: Marcelina Skóra

IV.    Park Krajobrazowy „DolinyBobru”
Gimnazjum im. Jana Pawła II, ul. Jana Pawla II 35, 59-600 Lwówek Śląski

1.    Łukasz Szuflicki
2.    Helena Kubis
3.    Kaja Kowalska
4.    Paulina Olejnik
Opiekun: Barbara Sykała

V.    Ślężański Park Krajobrazowy
Gimnazjum im. Piastów Śląskich, ul. Jedności Narodowej 38A, 58-210 Łagiewniki

1.    Sawka Weronika
2.    Edyta Botuszan
3.    Urszula Urbanik
4.    Weronika Juraszek
Opiekun: Krystyna Lachowicz

VI.    Śnieżnicki Park Krajobrazowy
Zespół Szkół w Wilkanowie, Wilkanów 138 D, 57-513 Wilkanów

1.    Jaśnikowska Magdalena
2.    Lampasiak Marta
3.    Pawlaszek Emilia
4.    Kaczor Marcin
Opiekun: Agnieszka Stefanowicz

VII.    Książański Park Krajobrazowy
Publiczne Gimnazjum nr 9 z oddziałami integracyjnymi, ul. Palisadowa 48, 58-316 Wałbrzych

1.    Patrycja Batkowska
2.    Daniel Koszyk
3.    Paweł Grad
4.    Paula Kaczmarczyk
Opiekun: Danuta Naworska

VIII.    Przemkowski Park Krajobrazowy
Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi, ul. Szkolna 1, 59-140 Chocianów

1.    Mroczko Emilia
2.    Iwańczak Adrian
3.    Dusza Magdalena
4.    Łasko Weronika
Opiekun: Monika Czarnecka

IX.    Park Krajobrazowy „Chełmy”
Gimnazjum Nr 2 , Pl. Bankowy 1, 59-400 Jawor

1.    Łukasz Rębisz
2.    Natalia Dudek
3.    Anna Kostecka
4.    Anna Ryżewska
Opiekun: Joanna Adamska

X.    Park Krajobrazowy „Dolina Baryczy”
Gimnazjum we Wróblińcu, Wróbliniec 24, 56-300 Milicz

1.    Katarzyna Dąbrowska
2.    Bartosz Małysz
3.    Anita Wąsik
4.    Weronika Porębiak
Opiekun: Dorota Piec

XI.    Park Krajobrazowy Gór Sowich
Gimnazjum Nr 5, ul. Szkolna 5, 58-260 Bielawa

1.    Aleksandra Kucharska
2.    Kinga Szewczuk
3.    Ewelina Węgielnik
4.    Natalia Sawa
Opiekun: Jolanta Kupis

XII.    Park Krajobrazowy „Dolina Bystrzycy”
Gimnazjum w Mietkowie, ul. Kolejowa 28 D, 55-081 Mietków

1.    Oliwia Polańska
2.    Adrian Nykiel
3.    Mateusz Jurga
4.    Julia Panek
Opiekun: Beata Krupska


Przebieg finału wojewódzkiego:

-10:00     Uroczyste rozpoczęcie konkursu-przedstawienie regulaminu IV etapu;
-10:30     Część I konkursu drużynowe rozwiązywanie testu (15 pytań ogólnych i 10 pytań parkowych 30 min.);
-11:00     Przerwa;
-11:30     Część II rozpoznawanie roślin i zwierząt na slajdach-indywidualnie 20 min.;
-11:50     Przerwa na obiad
-13:15     Ogłoszenie wyników-wręczenie nagród
-14:00     zakończenie konkursu (informacja o V ponadregionalnym etapie)


Życzymy sukcesów!