Konkurs „Przyroda wokół nas”- III edycja, etap I

  • Drukuj

   W dniu  07 kwietnia 2014 r. w szkołach z terenu Powiatu Wrocławskiego, które wcześniej zgłosiły chęć uczestnictwa odbył się I etap - szkolny konkursu, pod patronatem honorowym Starosty Powiatu Wrocławskiego pt. „Przyroda wokół nas”- III edycja.
Do konkursu zgłosiło się 30 szkół podstawowych łącznie 1023 uczniów.

Po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych na podstawie przesłanych wyników i testów 6 najlepszych uczniów z poszczególnych szkół, Komisja Konkursowa w składzie:
Joanna Brodowska – Dyrektor Wydziału Promocji, Rozwoju i Współpracy Zagranicznej Starostwa Powiatowego we Wrocławiu
Irena Krasicka – Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska
Piotr Śnigucki – Dyrektor Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych
Katarzyna Ossowska Kościelniak – Starszy specjalista Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych,
Paweł Sendecki – Starszy specjalista Dolnośląskiego Zespołu Parków
Krajobrazowych,
Andrzej Sobolak – Przewodniczący Komisji Promocji Rozwoju i Współpracy Zagranicznej
po podsumowaniu wyników, wyłoniła 10 najlepszych szkół (łączna suma punktów 6-ciu najlepszych uczniów), które zostaną zaproszone na etap powiatowy.
II etap – powiatowy odbędzie się  07 maja 2014r. w siedzibie Starostwa Powiatowego we Wrocławiu o godz. 10:00.

Najwyższą liczbę punktów 139 uzyskała :

1.    Szkoła Podstawowa im. Odkrywców i Podróżników w Borowej
Ul. Parkowa 2/4, opiekun: Beata Babij Badowska ------------------------------------------------------ 139 pkt.

2.    Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej, ul. Szkolna 3, 
Kiełczów, opiekun: Ewa Abramowicz ------------------------------------------------------------------ 134 pkt.

3.    Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Siechnicach
opiekun: Kamil Dąbrowny -------------------------------------------------------------------------------- 134 pkt.

4.    Szkoła Podstawowa im. B. Krzywoustego , ul. Kolejowa 8, 
w Kamieńcu Wrocławskim, opiekun Izabela Skotnicka ---------------------------------------------- 130 pkt.

5.    Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Ul. Akacjowa 1, opiekun: Joanna Piegowska -------------------------------------------------------------- 130 pkt.

6.    Szkoła Podstawowa w Kobierzycach, ul. Parkowa 7
Opiekun: Wioletta Rumian --------------------------------------------------------------------------------- 128 pkt.

7.    Szkoła Podstawowa nr 1, im. M. Kardynała Bolesława Kominka ,
ul. 1 Maja 59,  w Kątach Wrocławskich,  opiekun: Katarzyna Sowińska ----------------------------- 127 pkt.

8.    Zespół Szkolno – Przedszkolny w Smolcu, ul. Kościelna 2
opiekun: Barbara Kozyra ----------------------------------------------------------------------------------- 126 pkt.

9.    Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka  w Sobótce,
ul. Świdnicka 20, opiekun : Ewa Nesterowicz ------------------------------------------------------------- 126 pkt.

10.    Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Ślaskiej w Żernikach Wrocławskich
Ul. Kolejowa 7a, opiekun: Agnieszka Rogowska ----------------------------------------------------------- 125 pkt.

Gratulujemy wyników i życzymy sukcesów na kolejnym finałowym etapie.

Organizatorzy !

Poniżej przedstawiamy listę roślin i zwierząt, które będzie obowiązywała na etapie powiatowym.

Lista roślin i zwierząt obowiązująca na etapie II –powiatowym konkursu „Przyroda wokół nas”
07.05.2014r.


Rodzaje i gatunki roślin:
1.    sosna
2.    cis
3.    modrzew
4.    wiąz
5.    jesion
6.    klon
7.    kasztanowiec
8.    dąb
9.    jarzębina
10.    dzika róża
11.    konwalia majowa
12.    bluszcz
13.    śnieżyczka przebiśnieg
14.    śnieżyca wiosenna
15.    zawilec gajowy
16.    kosaciec żółty
17.    rumian polny
18.    chaber bławatek
19.    mak polny
20.    fiołek trójbarwny
21.    babka zwyczajna
22.    mniszek pospolity
23.    pokrzywa zwyczajna
24.    fiołek leśny
25.    grążel żółty
26.     grzybienie białe
27.    pałka wodna

Rodzaje i gatunki zwierząt:
1.    orzeł
2.    dzięcioł
3.    sowa
4.    zimorodek
5.    szpak
6.    wróbel
7.    sikorka
8.    bocian
9.    nietoperz
10.    salamandra plamista
11.    ropucha
12.    rzekotka drzewna
13.    żółw
14.    jaszczurka
15.    jeż
16.    ryś
17.    żubr
18.    kret
19.    lis
20.    łasica
21.    wilk
22.    niedźwiedź
23.    pająk
24.    pstrąg
25.    paź królowej
26.    bielinek kapustnik
27.    szczupak