Szkoły, które zakwalifikowały się do IV (wojewódzkiego) etapu XIV edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” 2014-2015r.

   Dnia 14 stycznia 2015 odbył się III etap – parkowy, XIV edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Uczniowie rywalizujących ze sobą szkół reprezentowali gminy w obrębie swojego parku krajobrazowego. Drużyny, które uzyskały największą liczbę punktów będą reprezentowały poszczególne parki krajobrazowe województwa dolnośląskiego na IV etapie wojewódzkim, który odbędzie się dnia 10 marca 2015 r.  o godz. 10:00 w Auli Jana Pawła II na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, przy pl. Grunwaldzkim 24a.


Poniżej lista szkół biorących udział w IV wojewódzkim etapie:

I. Park Krajobrazowy Sudetów Wałbrzyskich
Zespół Szkół Samorządowych, Gimnazjum Nr 2 w Boguszowie Gorcach, ul. Staszica 5, 58-371 Boguszów Gorce
Opiekun : Anna Kogut

1. Patrycja Kasprzyk
2. Nikola Niewiara
3. Anna Wołoszczuk
4. Dariusz Winnik

II. Książański Park Krajobrazowy
Publiczne Gimnazjum Nr 1 im. Sybiraków w Świebodzicach, 58-160 Świebodzice, ul. Piłsudskiego 28
Opiekun: Piotr Farej

1. Maja Wawrzyniak
2. Agata Wróbel
3.  Karolina Szwarc
4. Joanna Mirowska

III. Park Krajobrazowy Gór Sowich
Gimnazjum w Lutomii Dolnej, Lutomia Dolna 12, 58-113 Lutomia Dolna
Opiekun: Anna Majcher

1. Karolina Święs
2. Szymon Lempart
3. Wiktoria Dynowska
4. Marta Brzozowska

IV. Śnieżnicki Park Krajobrazowy
Gimnazjum Nr 2 w Wilkanowie, 57-513 Wilkanów 138D,
Opiekun: Agnieszka Stefanowicz

1. Tomasz Ściepuro
2. Weronika Jadwisieńczak
3. Marcin Kaczor
4. Zuzanna Rybikowska

V. Przemkowski Park Krajobrazowy:
Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie, ul. Szkolna 1, 59-140 Chocianów
Opiekun:  Monika Czarnecka

1. Emilia Mroczko
2. Magdalena Dusza
3. Adrian Iwańczak
4. Weronika Łonako

VI. Park Krajobrazowy „Chełmy”
Gimnazjum nr 2 w Jaworze, ul. Pl. Bankowy 1, 59-400 Jawor
Opiekun: Joanna Adamska

1. Natalia Dudek
2. Paulina Rzepa
3. Anna Kostecka
4. Łukasz Rębisz

VII. Rudawski Park Krajobrazowy:
Zespół Szkół –Gimnazjum w Mysłakowicach, ul. Sułkowskiego 1, 58-533 Mysłakowice
Opiekun: Izabela Kampczyk

1. Orawiec Marek
2. Julia Ptak
3. Nawrot Adrianna
4. Julia Żurowska

VIII. Park Krajobrazowy „Dolina Bobru”
Gimnazjum im. Jana Pawła II, ul. Jana Pawła II 35, 59-600 Lwówek Śl.,
Opiekun:  Barbara Sykała,

1. Szuflicki Łukasz
2. Kubis Helena
3. Jaśkiewicz Julia
4. Sykała Małgorzata

IX. Park Krajobrazowy „Dolina Baryczy”
Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sułowie, ul. Szkolna 6, 56-300 Milicz
Opiekun: Katarzyna Jeleńska

1. Jakub Kołodziej
2. Kamila Skobel
3. Zuzanna Lewek
4. Szymon Basiński

X. Park Krajobrazowy „Dolina Bystrzycy”
Publiczne Gimnazjum im. Orła Białego w Miękini, ul. Szkolna 2, 55-330 Miękinia
Opiekun: Agnieszka Błachut

1. Nefreteta Bazak
2. Jakub Krzysztoń
3. Oliwia Ziobro
4. Dominik Zięcina

XI. Ślężański Park Krajobrazowy:
Gimnazjum Gminne im. Piotra Włostowica, ul. Świdnicka 20 a, 55-050 Sobótka
Opiekun: Tomasz Ostrowski

1. Natalia Kowcz
2. Dominik Jamińska
3. Anna Białobrzeska
4. Sylwia Stefaniuk

XII. Park Krajobrazowy „Dolina Jezierzycy”:
Publiczne Gimnazjum im. J. Pawła II w Wińsku
Opiekun: Halina Pytel

1. Dorota Myślicka
2. Aleksandra Kozińska
3. Damian Kikta
4. Jakub Kędzierski


Przebieg finału wojewódzkiego:

-10:00     Uroczyste rozpoczęcie konkursu-przedstawienie regulaminu IV etapu;
-10:30     Część I konkursu drużynowe rozwiązywanie testu (15 pytań ogólnych i 10 pytań parkowych 30 min.);
-11:00     Przerwa;
-11:30     Część II rozpoznawanie roślin i zwierząt na slajdach-indywidualnie 20 min.;
-11:50     Przerwa na obiad
-13:15     Ogłoszenie wyników-wręczenie nagród
-14:00     zakończenie konkursu (informacja o V ponadregionalnym etapie)


Życzymy sukcesów!