IV edycja Konkursu dla klas V Szkół Podstawowych z terenu Powiatu Wrocławskiego pt. „Przyroda wokół nas”

  • Drukuj

   W dniu  15 kwietnia 2015 r. w szkołach z terenu Powiatu Wrocławskiego, które wcześniej zgłosiły chęć uczestnictwa odbył się I etap - szkolny konkursu, pod patronatem honorowym Starosty Powiatu Wrocławskiego pt. „Przyroda wokół nas”- IV edycja. Do konkursu zgłosiło się 29 szkół podstawowych łącznie 888 uczniów.

  Po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych na podstawie przesłanych wyników i testów 6 najlepszych uczniów z poszczególnych szkół, Komisja Konkursowa w składzie:
Joanna Brodowska – Główny Specjalista w Wydziale Funduszy Zewnętrznych, Promocji i Rozwoju w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu,
Irena Krasicka – Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu,
Piotr Śnigucki – Dyrektor Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych,
Katarzyna Ossowska Kościelniak – Starszy specjalista Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych,
Paweł Sendecki – Starszy specjalista Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych,
Adam Orylski – Radny Powiatu Wrocławskiego, Przewodniczący Komisji Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Wrocławskiego, po podsumowaniu wyników, wyłoniła 10 najlepszych szkół (łączna suma punktów 6-ciu najlepszych uczniów), które zostaną zaproszone na etap powiatowy.
II etap -powiatowy odbędzie się 15 maja 2015r. w siedzibie Starostwa Powiatowego we Wrocławiu o godz. 10:00.

Najwyższą liczbę punktów 141 uzyskała :

1. Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Siechnicach, ul. Szkolna 4, 55-011  Siechnice
Opiekun: Kamil Dąbrowny                                 

2. Szkoła Podstawowa im. Odkrywców i Podróżników w Borowej ul. Parkowa 2/4, 55-095 Mirków
Opiekun: Bernarda Sieczka                                132 pkt.

3. Szkoła Podstawowa im. B. Krzywoustego , ul. Kolejowa 8, w Kamieńcu Wrocławskim, 55-082 Kamieniec Wrocławski,
Opiekun: Izabela Skotnicka                                132 pkt.

4. Szkoła Podstawowa w Kobierzycach, ul. Parkowa 7, 55-040 Kobierzyce
Opiekun: Wioletta Rumian                                 128 pkt.
   
 5. Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Radwanicach, ul. 14a, 55-010 Święta Katarzyna
Opiekun: Katarzyna Kątnik                                124 pkt.

 6. Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej, ul. Szkolna 3, Kiełczów  55-093,
Opiekun: Ewa Abramowicz                               122 pkt.

7. Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Czernicy, ul. Św. Br. A. Chmielowskiego 9, 55-003 Czernica
Opiekun: Alina Gabriel                                     121 pkt.

8.Szkoła Podstawowa w Dobrzykowicach, ul. Szkolna 1, 55-002 Kamieniec Wrocławski
Opiekun: Dorota Pelc                                      120 pkt.

9. Szkoła Podstawowa w Tyńcu Małym, ul. Domasławska 10, 55-040 Kobierzyce
Opiekun: Bożena Bober                                  118 pkt.

10. Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Mirkowie ul. Słowackiego 17, 55-095 Mirków
Opiekun: Irena Kotarska                                 117 pkt.


Gratulujemy wyników i życzymy sukcesów na kolejnym finałowym etapie.

Organizatorzy !



Poniżej przedstawiamy listę roślin i zwierząt, które będzie obowiązywała na etapie powiatowym.

Lista roślin i zwierząt obowiązująca na etapie II – powiatowym konkursu „Przyroda wokół nas”
15.05.2015r.

Rodzaje i gatunki roślin:
1. sosna
2. cis
3. modrzew
4. wiąz
5. jesion
6. klon
7. kasztanowiec
8. dąb
9. jarzębina
10. dzika róża
11. konwalia majowa
12. bluszcz
13. śnieżyczka przebiśnieg
14. śnieżyca wiosenna
15. zawilec gajowy
16. kosaciec żółty
17. rumian polny
18. chaber bławatek
19. mak polny
20. fiołek trójbarwny
21. babka zwyczajna
22. mniszek pospolity
23. pokrzywa zwyczajna
24. fiołek leśny
25. grążel żółty
26.  grzybienie białe
27. pałka wodna

Rodzaje i gatunki zwierząt:
1. orzeł
2. dzięcioł
3. sowa
4. zimorodek
5. szpak
6. wróbel
7. sikorka
8. bocian
9. nietoperz
10. salamandra plamista
11. ropucha
12. rzekotka drzewna
13. żółw
14. jaszczurka
15. jeż
16. ryś
17. żubr
18. kret
19. lis
20. łasica
21. wilk
22. niedźwiedź
23. pająk
24. pstrąg
25. paź królowej
26. bielinek kapustnik
27. szczupak