V edycja Konkursu dla klas V Szkół Podstawowych z terenu Powiatu Wrocławskiego pt. „Przyroda wokół nas”

   W dniu  06 kwietnia 2016 r. w szkołach z terenu Powiatu Wrocławskiego, które wcześniej zgłosiły chęć uczestnictwa odbył się I etap - szkolny konkursu, pod patronatem honorowym Starosty Powiatu Wrocławskiego pt. „ Przyroda wokół nas”- V edycja. Do konkursu zgłosiły się 32 szkoły podstawowe łącznie 1141 uczniów.


Po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych na podstawie przesłanych wyników i testów 6 najlepszych uczniów z poszczególnych szkół, Komisja Konkursowa w składzie:
Przewodniczący Komisji Konkursowej Piotr Śnigucki – Dyrektor Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych
Sekretarz Komisji Konkursowej Katarzyna Ossowska Kościelniak – Starszy specjalista Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych
Członkowie:
Paweł Sendecki – Starszy specjalista Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych,
Adam Orylski – Radny Powiatu Wrocławskiego, Przewodniczący Komisji Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Wrocławskiego
Elżbieta Monieta – Dyrektor Wydziału Funduszy Zewnętrznych, Promocji i Rozwoju w Starostwie Powiatowym
Joanna Brodowska – Główny Specjalista w Wydziale Funduszy Zewnętrznych, Promocji i Rozwoju w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu
Irena Krasicka – Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu
po podsumowaniu wyników, wyłoniła 10 najlepszych szkół (łączna suma punktów 6-ciu najlepszych uczniów), które zostaną zaproszone na etap powiatowy.
II etap – powiatowy odbędzie się 06 maja 2016r. w siedzibie Starostwa Powiatowego we Wrocławiu o godz. 10:00.

Najwyższą liczbę punktów 135 uzyskała :

    1. Szkoła Podstawowa w Dobrzykowicach, ul. Szkolna 1, 55-002 Kamieniec Wrocławski
Opiekun: Dorota Pelc   
                               
    Następnie kolejno:

    2. Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Mirkowie ul. Słowackiego 17, 55-095 Mirków
Opiekun: Irena Kotarska                                      133 pkt.

    3. Szkoła Podstawowa im UNICEF w Bielanach Wrocławskich, ul. Akacjowa 1, 55-040 Kobierzyce
Opiekun: Katarzyna Cebryń                                131 pkt.

    4. Szkoła Podstawowa w Ratowicach, ul. Wrocławska 36, 55-003 Czernica
Opiekun: Dorota Pelc                                           130 pkt.

    5.Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Siechnicach, ul. Szkolna 4, 55-011  Siechnice
Opiekun: Kamil Dąbrowny                                  129 pkt.

    6. Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej, ul. Szkolna 3, Kiełczów  55-093
 Opiekun: Ewa Abramowicz                                 127 pkt.

Uczniowie z czterech  szkół  zdobyli tę sama liczbę punktów
    

    7. Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Radwanicach, ul. 14a,
55-010 Święta Katarzyna
Opiekun: Katarzyna Kątnik                                  123 pkt.

    8.  Szkoła Podstawowa im. B. Krzywoustego , ul. Kolejowa 8,   w Kamieńcu Wrocławskim, 55-082 Kamieniec Wrocławski,
Opiekun: Izabela Skotnicka                                 123 pkt.

    9. Zespół Szkół w Siedlcu, ul. Wrocławska 22, 55-095 Mirków
Opiekun: Anna Lewicka                                       123 pkt.

    10 .Szkoła Podstawowa w Kobierzycach, ul. Parkowa 7, 55-040 Kobierzyce
Opiekun: Wioletta Rumian                                   123 pkt.

                                 



Gratulujemy wyników i życzymy sukcesów na kolejnym finałowym etapie.

Organizatorzy !



Poniżej przedstawiamy listę roślin i zwierząt, które będzie obowiązywała na etapie powiatowym.

Lista roślin i zwierząt obowiązująca na etapie II – powiatowym konkursu „Przyroda wokół nas”
06.05.2016 r.

Rodzaje i gatunki roślin:
1.      kosodrzewina
2.      cis
3.      grab
4.      buk
5.      jesion
6.      klon
7.      kasztanowiec
8.      dąb
9.      głóg
10.    czarny bez
11.    konwalia majowa
12.    bluszcz
13.    śnieżyczka przebiśnieg
14.    śnieżyca wiosenna
15.    przylaszczka
16.    kosaciec żółty
17.    rumian polny
18.    chaber bławatek
19.    mak polny
20.    mikołajek nadmorski
21.    babka zwyczajna
22.    mniszek pospolity
23.    języcznik zwyczajny
24.    fiołek leśny
25.    grążel żółty
26.     grzybienie białe
27.    tatarak

Rodzaje i gatunki zwierząt:

1.      myszołów
2.      dzięcioł
3.      sowa
4.      zimorodek
5.      szpak
6.      wróbel
7.      sikorka
8.      bocian
9.      nietoperz
10.    salamandra plamista
11.    ropucha
12.    błotniarka stawowa
13.    żółw
14.    zaskroniec
15.    muflon
16.    ryś
17.    łoś
18.    kret
19.    borsuk
20.    łasica
21.    wilk
22.    kozica
23.    pająk
24.    leszcz
25.    paź królowej
26.    bielinek kapustnik
27.    szczupak