IV (wojewódzki) etap XVI edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” 2016-2017

   Szkoły, które zakwalifikowały się do IV (wojewódzkiego) etapu XVI edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” 2016-2017r.

Dnia 13 stycznia 2017 odbył się III etap – parkowy, XVI edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Uczniowie rywalizujących ze sobą szkół reprezentowali gminy w obrębie swojego parku krajobrazowego. Drużyny, które uzyskały największą liczbę punktów będą reprezentowały poszczególne parki krajobrazowe województwa dolnośląskiego na IV etapie– wojewódzkim, który odbędzie się dnia 16 marca 2017 r.  o godz. 10:00 w Auli Jana Pawła II na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, przy pl. Grunwaldzkim 24a.

Poniżej lista szkół biorących udział w IV wojewódzkim etapie:


I. Rudawski Park Krajobrazowy
Zespół Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum   w Mysłakowicach, ul. Sułkowskiego 1,  58-533 Mysłakowice

1. Amelia Panek
2. Filip Piotrowski
3. Martyna Dźwielewska
4. Błażej Niewiarowski

Opiekun: Izabela Kampczyk

II. Park Krajobrazowy „Doliny Bobru”
Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lwówku Śląskim, ul. Jana Pawła II 35, 59-600 Lwówek Śląski

1. Hanna Sysak
2. Małgorzata Sykała
3. Aleksandra Pawłowicz
4. Jacek Zięba

Opiekun: Barbara Sykała

III. Przemkowski Park Krajobrazowy
Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie, ul. Szkolna 1, 59-140 Chocianów

1. Julia Rolak
2. Katarzyna Pietruszewska
3. Jolanta Dusza
4. Julia Każmierska

Opiekun: Monika Czarnecka

IV. Park Krajobrazowy „Chełmy”
Gimnazjum nr 2, ul. Pl. Bankowy 1, 59-400 Jawor

1. Piotr Wasilewski
2. Szymon Bander
3. Michał Dobosz
4. Oliwia Piaskowska

Opiekun: Joanna Adamska

V. Park Krajobrazowy „Dolina Bystrzycy”
Gimnazjum im. M. Kopernika, 55-080 Kąty Wrocławskie, ul. Brzozowa 6

1. Mateusz Susłowicz
2. Jakub Leśniak
3. Aleksandra Lech
4. Łukasz Czarko

Opiekun : Irena Wilińska

VI. Ślężański Park Krajobrazowy
Gimnazjum Gminne w Sobótce, ul. Świdnicka 20a, 55-050 Sobótka

1. Natalia Tymińska
2. Nikola Machura
3. Weronika Guzik
4. Marta Sadkiewicz

Opiekun: Tomasz Ostrowski

VII. Park Krajobrazowy Dolina Jezierzycy
Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Ks. J. Twardowskiego, ul. Komuny Paryskiej 18, 56-100 Wołów

1. Aleksander Ciźla
2. Maja Wasilewska
3. Julia Żmuda
4. Aleksandra Sado

Opiekun : Angelika Mikos

VIII. Park Krajobrazowy „Dolina Baryczy”
Zespół Szkół i Przedszkola w Krośnicach, Szkoła Podstawowa i Gimnazjum, ul. Parkowa 14, 56-320 Krośnice

1. Marzena Sobolewska
2. Jakub Krupski
3. Jakub Szmigiel
4. Michał Sorżycki

Opiekun: Katarzyna Szafraniec

IX. Śnieżnicki Park Krajobrazowy
Zespół Szkół w Wilkanowie 138 D, 57-500 Bystrzyca Kłodzka

1. Karol Mikołajczyk
2. Natalia Adamów
3. Martyna Wawrzyniak
4. Jagoda Stańczyk-Biernacka

Opiekun: Agnieszka Stefanowicz

X. Park Krajobrazowy Gór Sowich
Gimnazjum nr 2 w Bielawie, ul. Parkowa 12, 58-260 Bielawa

1. Aleksandra Karkowiak
2. Anna Niemiec
3. Piotr Urbanowicz
4. Stella Derdowska

Opiekun: Dorota Ślisz

XI . Park Krajobrazowy Sudetów Wałbrzyskich
Gimnazjum Miejskie im. Jana Pawła ii, ul. Słowackiego 5, 58-330 Jedlina Zdrój

1. Weronika Chomiak
2. Oliwia Komosińska
3. Wiktoria Antczak
4. Natalia Flis

Opiekun: Jan Sobieski

XII. Książański Park Krajobrazowy
Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Sybiraków, ul. M.J. Piłsudskiego 28, 58-160 Świebodzice

1. Jakub Dmitruk
2. Przemysław Kuźmiński
3. Dawid Zaręba
4. Adam Chlebowski

Opiekun: Katarzyna Cabnek
Lista roślin i zwierząt chronionych będzie rozesłana po 25 stycznia 2017r.




Przebieg finału wojewódzkiego:
- 10:00     Uroczyste rozpoczęcie konkursu-przedstawienie regulaminu IV etapu;
- 10:30     Część I konkursu drużynowe rozwiązywanie testu (15 pytań ogólnych i 10 pytań parkowych 30 min.);
- 11:00     Przerwa- poczęstunek;
- 11:30     Część II rozpoznawanie roślin i zwierząt na slajdach-indywidualnie 20 min.;
- 11:50     Przerwa na obiad