VI edycja Konkursu dla klas V Szkół Podstawowych z terenu Powiatu Wrocławskiego pt. „Przyroda wokół nas”

   W dniu  06 kwietnia 2017 r. w szkołach z terenu Powiatu Wrocławskiego, które wcześniej zgłosiły chęć uczestnictwa odbył się I etap - szkolny konkursu, pod patronatem honorowym Starosty Powiatu Wrocławskiego pt. „Przyroda wokół nas”- VI edycja.
Do konkursu zgłosiły się 30 szkoły podstawowe łącznie 1091 uczniów.
Po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych na podstawie przesłanych wyników i testów 6 najlepszych uczniów z poszczególnych szkół, Komisja Konkursowa w składzie:

Przewodniczący Komisji Konkursowej Piotr Śnigucki – Dyrektor Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych
Sekretarz Komisji Konkursowej Katarzyna Ossowska Kościelniak – Starszy specjalista Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych
Członkowie:
Paweł Sendecki – Starszy specjalista Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych,
Adam Orylski – Radny Powiatu Wrocławskiego, Przewodniczący Komisji Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Wrocławskiego
Edyta Ostrowska – p.o. Kierownika w Biurze Promocji i wsparcia Społecznego w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu
Aleksandra Grzeżółkowska – Inspektor w Biurze Promocji i Wsparcia Społecznego w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu
Irena Krasicka – Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu
po podsumowaniu wyników, wyłoniła 10 najlepszych szkół (łączna suma punktów 6-ciu najlepszych uczniów), które zostaną zaproszone na etap powiatowy.
II etap -powiatowy odbędzie się 08 maja 2017r. w siedzibie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu o godz. 10:00.

Najwyższą liczbę punktów 150 uzyskała :

1.  Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Siechnicach, ul. Szkolna 4, 55-011  Siechnice
Opiekun: Kamil Dąbrowny                               

    Następnie kolejno:

2.  Szkoła Podstawowa w Ratowicach, ul. Wrocławska 36, 55-003 Czernica
Opiekun: Dorota Pelc                                           139 pkt.

3.  Szkoła Podstawowa w Dobrzykowicach, ul. Szkolna 1, 55-002 Kamieniec Wrocławski
Opiekun: Dorota Pelc                                           136 pkt.
                               
4.  Szkoła Podstawowa im. B. Krzywoustego , ul. Kolejowa 8,  w Kamieńcu Wrocławskim, 55-082 Kamieniec Wrocławski,
Opiekun: Izabela Skotnicka                                 124 pkt.


5.  Szkoła Podstawowa w Kobierzycach, ul. Parkowa 7, 55-040 Kobierzyce
Opiekun: Wioletta Rumian                                   124 pkt.

6.  Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Radwanicach, ul. 14a,
55-010 Święta Katarzyna
Opiekun: Katarzyna Kątnik                                   122 pkt.

7.  Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kardynała Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich, ul. 1 go Maja 59, 55-080 Katy Wrocławskie
Opiekun: Marta Mędrek                                        118 pkt.

8. Szkoła Podstawowa im UNICEF w Bielanach Wrocławskich, ul. Akacjowa 1, 55-040 Kobierzyce
Opiekun: Joanna Piegowska                                  117 pkt.

9.  Szkoła Podstawowa im. Piastów Śląskich, ul. Wrocławska19, 55-003 Chrząstawa Wielka
Opiekun: Małgorzata Majak Traczyk                    115 pkt.

Na 10 miejscu znalazły się dwie szkoły z ilością  113 pkt.:

Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Śląskiej w Żernikach Wrocławskich, ul Kolejowa 7a
Opiekun : Teresa Joanna Rotter

Publiczna Szkoła Podstawowa w Św. Katarzynie, ul. Główna 94
Opiekun: Monika Hawrot

Dla tych dwóch szkół organizatorzy przeprowadzili dogrywkę, na podstawie której wyłoniono jako 10 szkołę:

10. Publiczną Szkołę Podstawową w Św. Katarzynie, ul. Główna 94
Opiekun: Monika Hawrot
  



Gratulujemy wyników i życzymy sukcesów na kolejnym finałowym etapie.

Organizatorzy !



Poniżej przedstawiamy listę roślin i zwierząt, które będzie obowiązywała na etapie powiatowym.


Lista roślin i zwierząt obowiązująca na etapie II (powiatowym)
konkursu „Przyroda wokół nas”
08.05.2017 r.

Rodzaje i gatunki roślin:

1.      kosodrzewina
2.      cis
3.      grab
4.      buk
5.      jesion
6.      klon zwyczajny (pospolity)
7.      jawor (klon jawor)
8.      kasztanowiec
9.      dąb
10.    głóg
11.    czarny bez
12.    konwalia majowa
13.    bluszcz
14.    śnieżyczka przebiśnieg
15.    śnieżyca wiosenna
16.    przylaszczka
17.    kosaciec żółty
18.    rumian polny
19.    chaber bławatek
20.    mak polny
21.    mikołajek nadmorski
22.    babka zwyczajna
23.    mniszek pospolity
24.    języcznik zwyczajny
25.    fiołek leśny
26.    grążel żółty
27.    grzybienie białe
28.    tatarak
29.    pałka
30.    łopian


Rodzaje i gatunki zwierząt:

1.      myszołów
2.      dzięcioł
3.      sowa
4.      zimorodek
5.      szpak
6.      wróbel
7.      sikorka
8.      bocian
9.      kawka
10.    nietoperz
11.    salamandra plamista
12.    ropucha
13.    błotniarka stawowa
14.    żółw
15.    zaskroniec
16.    muflon
17.    ryś
18.    łoś
19.    kret
20.    borsuk
21.    łasica
22.    kuna
23.    wilk
24.    kozica
25.    pająk
26.    leszcz
27.    paź królowej
28.    bielinek kapustnik
29.    szczupak
30.    okoń