Rozstrzygnięcie konkursu „Pomóż ptakom przetrwać zimę”, Wałbrzych

   Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych O/Wałbrzych dnia 5 czerwca 2017 roku wyłonił zwycięzców wojewódzkiego konkursu „Pomóż ptakom przetrwać zimę”. Zgłoszone zostały 123 karmniki dla ptaków. Przy wyłanianiu zwycięzców komisja konkursowa oceniała kreatywność, dobór materiałów oraz dostosowanie do potrzeb ptaków.

NAGRODY:
      I.    MIEJSCE: Karolina Ptasińska – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Domaszkowie (opiekun Violetta Skotnicka )
      II.    MIEJSCE: Anna Reder – Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy (opiekun Bożena Kawałkowska)
    III.  MIEJSCE: Paulina Gudowska – Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śląskim (Maria Zimna)

SPECJALNE WYRÓŻNIENIE ZA KREATYWNOŚĆ:
•    Laura Kłapińska – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4, im. Janusza Korczaka w Świebodzicach (opiekun Teresa Dobrowolska)

WYRÓŻNIENIA:
•    Dominika Anaszko - Zespół Szkół im. Świętej Jadwigi Śląskiej we Wleniu (Dagmara Matyszczyk)
•    Dawid Witek – Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Szczytnej (opiekun Dominika Mielnik)
•    Natalia Zydor – Zespół Szkół im. Świętej Jadwigi Śląskiej we Wleniu (Dagmara Matyszczyk)
•    Gabriel Kłaczkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 2 w Jeleniej Górze (opiekun Paweł Kondarenko)
•    Warsztat Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie PSONI Świdnica
•    Jakub Ratajczyk – Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śląskim (opiekun Maria Zimna)
•    Kacper Pyclik – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Domaszkowie (opiekun Violetta Skotnicka )
•    Małgorzata Baranowska – Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi w Bielawie (opiekun Bożena Kuś)
•    Jakub Bieszczad – Szkoła Podstawowa nr 2 im. H. Sienkiewicza w Ziębicach (opiekun Marzena Tworek)
•  Oliwia Nowaczyk – Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Wądrożu Wielkim (opiekun Grażyna Nowakowska)
•   Martyna Waszczyk – Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława Sikorskiego w Ołdrzychowicach Kłodzkich (opiekun Grażyna Romańska)
•   Jagoda Kasprzyk – Szkoła Podstawowa nr 2 im. H. Sienkiewicza w Ziębicach (opiekun Marzena Tworek)
•  Olaf Lepiarz – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Korczaka w Świebodzicach (opiekun Teresa Dobrowolska)
•   Oliwia Szychalska – Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śląskim (opiekun Maria Zimna)
•   Martyna Mikołajczyk – Szkoła Podstawowa nr 18 im. Jana Brzechwy w Legnicy (opiekun Tomasz Spolski)
•   Angelika Kwiatkowska – Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Szczytnej (opiekun Dominika Mielnik)
•  Hanna Rączka – Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Świdnicy (opiekun Bożena Kawałkowska)
•   Michał Kędzia – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4, im. Janusza Korczaka
w Świebodzicach (opiekun Teresa Dobrowolska)
•   Izabela Biernat – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Żelaźnie (opiekun Urszula Lewandowska)
•   Dawid Kachel – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Domaszkowie (opiekun Violetta Skotnicka)

Zwycięzcom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 13 czerwca 2017 roku o godzinie 13:00 w siedzibie Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych O/Wałbrzych w Świdnicy przy ulicy Wałbrzyskiej  25-27.

Serdecznie zapraszamy!