Szkoły, które zakwalifikowały się do IV (wojewódzkiego) etapu XVII edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” 2017-2018r.

   Dnia 12 stycznia 2018 odbył się III etap – parkowy, XVII edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Uczniowie rywalizujących ze sobą szkół reprezentowali gminy w obrębie swojego parku krajobrazowego. Drużyny, które uzyskały największą liczbę punktów będą reprezentowały poszczególne parki krajobrazowe województwa dolnośląskiego na IV etapie– wojewódzkim, który odbędzie się dnia 23 marca 2018 r.  o godz. 10:00 w Auli Jana Pawła II na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, przy pl. Grunwaldzkim 24a.

Poniżej lista szkół biorących udział w IV wojewódzkim etapie:


I.    Rudawski Park Krajobrazowy
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kowarach- Gimnazjum ul. Szkolna 1, 58-530 Kowary

1.    Oskar Truchanowicz
2.    Kamila Samerdak
3.    Kamila Sitarczuk
4.    Kacper Łobiński
Opiekun: Renata Kędzior

II.    Park Krajobrazowy „Doliny Bobru”
Zespół Szkolno Przedszkolny w Świerzawie ul. Dworcowa 3, 59-540 Świerzawa

1.    Julia Żądło
2.    Michał Fidera
3.    Kornelia  Zdziechowicz
4.    Beata Pankiewicz
Opiekun: Rafał Wolski

III.    Przemkowski Park Krajobrazowy
Szkoła Podstawowa w  Chocianowie, ul. Szkolna 1, 59-140 Chocianów

1.    Aleksandra Stasiak
2.    Adrianna Kowalska
3.    Adam Suszka
4.    Klaudiusz Hajduk
Opiekun: Monika Czarnecka

IV.    Park Krajobrazowy „Chełmy”
Gimnazjum nr 2, ul. Pl. Bankowy 1, 59-400 Jawor

1.    Szymon Bander
2.    Jan Szwedo
3.    Karol Czarnecki
4.    Mateusz Michalkiewicz
Opiekun: Joanna Adamska

V.    Park Krajobrazowy „Dolina Bystrzycy”
Gimnazjum w Lutyni, ul. Tadeusza Kościuszki 40, 55-330 Lutynia

1.    Angelika Rybka
2.    Agnieszka Stasik
3.    Agata Godzisz
4.    Justyna Szlączka
Opiekun : Anna Listwan

VI.    Ślężański Park Krajobrazowy
Gimnazjum Gminne w Sobótce, ul. Świdnicka 20a, 55-050 Sobótka

1.    Weronika Guzik
2.    Klaudia Gałązka
3.    Weronik Sadkiewicz
4.    Marta Sadkiewicz
Opiekun: Tomasz Ostrowski

VII.    Park Krajobrazowy Dolina Jezierzycy
Szkoła Podstawowa Nr 1 , ul. Trzebnicka 14, 56-100 Wołów

1.    Paulina Szerszeń
2.    Zuzanna Chodorowska
3.    Natalia Matusiak
4.    Natalia Szachnicka
Opiekun : Monika Pietrzyk

VIII.    Park Krajobrazowy „Dolina Baryczy”
Szkoła Podstawowa we Wróblińcu, Wróbliniec 24, 56-300 Milicz

1.    Angelika Porębiak
2.    Paulina Surma
3.    Kamila Małysz
4.    Katarzyna Politi
Opiekun: Dorota Piec

IX. Śnieżnicki Park Krajobrazowy
Szkoła Podstawowa w Wilkanowie 138 D, 57-500 Bystrzyca Kłodzka

1.    Karol Mikołajczyk
2.    Natalia Adamów
3.    Magdalena Szczotka
4.    Kamil Bernackil
Opiekun: Agnieszka Stefanowicz

X.    Park Krajobrazowy Gór Sowich
Zespół Szkół im. Ks. Jana Dzierzonia w Pieszycach, ul. Mickiewicza 8, 58-250 Pieszyce

1.    Katarzyna Dolinna
2.    Zuzanna Łyś
3.    Hubert Moździerz
4.    Jonasz Protaziuk
Opiekun: Teresa Rutowicz

XI.    Park Krajobrazowy Sudetów Wałbrzyskich
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Gimnazjum ul.  Jana Pawła II 5, 58-330 Jedlina Zdrój

1.    Mikołaj Kapuścik
2.    Sandra Szczepaniak
3.    Julia Krajewska
4.    Natalia Flis
Opiekun: Jan Sobieski

XII.    Książański Park Krajobrazowy
Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 26, ul. Palisadowa 48, 58-316 Wałbrzych

1.    Mielczarek Weronika
2.    Mielczarek Szymon
3.    Słapek Zuzanna
4.    Brzozowiec Zofia
Opiekun: Danuta Naworska

Finał wojewódzki odbędzie się 23 marca 2018r. na Uniwersytecie Przyrodniczym przy pl. Grunwaldzkim 24 a w Auli Jana Pawła II.

Przebieg finału wojewódzkiego:
-10:00     Uroczyste rozpoczęcie konkursu-przedstawienie regulaminu IV etapu;
-10:30     Część I konkursu drużynowe rozwiązywanie testu (15 pytań ogólnych i 10 pytań parkowych 30 min.);
-11:00     Przerwa - poczęstunek;
-11:30     Część II rozpoznawanie roślin i zwierząt na slajdach-indywidualnie 20 min.;
-11:50     Przerwa na obiad
-13:15     Ogłoszenie wyników-wręczenie nagród
-14:00     zakończenie konkursu (informacja o V ponadregionalnym etapie)