VII edycja Konkursu dla klas V Szkół Podstawowych z terenu Powiatu Wrocławskiego pt. „Przyroda wokół nas”

   W dniu 07 maja 2018r. odbyła się dogrywka dla 3 szkół, które znalazły się na 10 miejscu z ilością 128 pkt. w konkursie Przyroda Wokół Nas VII edycja:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Smolcu
Opiekun: Katarzyna Burnat

Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Kiełczowie
Opiekun: Ewa Abramowicz

Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Rogowie Sobóckim
Opiekun: Mariola Pilichowska

Szkoła z Kiełczowa zrezygnowała z rywalizacji. Po podsumowaniu i sprawdzeniu wyników jako 10 została wyłoniona szkoła :

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Smolcu
Opiekun: Katarzyna Burnat



   W dniu  17 kwietnia 2018 r. w szkołach z terenu Powiatu Wrocławskiego, które wcześniej zgłosiły chęć uczestnictwa odbył się I etap - szkolny konkursu, pt. „Przyroda wokół nas”- VII edycja współorganizowanego przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych i Starostwo Powiatowe we Wrocławiu pod patronatem honorowym Starosty Powiatu Wrocławskiego.
Do konkursu zgłosiły się 30 szkoły podstawowe łącznie 1254 uczniów.

Po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych na podstawie przesłanych wyników i testów 6 najlepszych uczniów z poszczególnych szkół, Komisja Konkursowa w składzie:
Przewodniczący Komisji Konkursowej Piotr Śnigucki Dyrektor Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych
Sekretarz Komisji Konkursowej Katarzyna Ossowska Kościelniak Starszy specjalista Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych
Członkowie:
Paweł Sendecki Starszy specjalista Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych,
Edyta Ostrowska p.o. Kierownika w Biurze Promocji i wsparcia Społecznego w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu
Aleksandra Podgórska Podinspektor w Biurze Promocji i Wsparcia Społecznego w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu
Irena Krasicka Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu
po podsumowaniu wyników, wyłoniła 10 najlepszych szkół (łączna suma punktów 6-ciu najlepszych uczniów), które zostaną zaproszone na etap powiatowy.
II etap -powiatowy odbędzie się 15 maja 2018r. o godz. 10:00 w sali konferencyjnej na terenie ZOO. Zaproszenia zostaną przesłane do szkół w terminie późniejszym.



Najwyższą liczbę punktów 141 uzyskała :

1. Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Siechnicach, ul. Szkolna 4, 55-011  Siechnice
Opiekun: Kamil Dąbrowny                               

    Następnie kolejno:

2. Zespół Szkolno Przedszkolny im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Mirkowie
Opiekun: Irena Kotarska                                  139 pkt.

3. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Sobótce
Opiekun: Magdalena Szywała                            139 pkt.
                               
4. Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Śląskiej w Żernikach Wrocławskich
opiekun: Teresa Joanna Rotter                        139 pkt.

5. Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Czernicy
Opiekun: Alina Gabriel                                     138 pkt.

6. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kardynała Bolesława Kominka w Katach Wrocławskich
Opiekun: Katarzyna Sowińska                          137 pkt.

7. Szkoła Podstawowa w Kobierzycach
Opiekun: Wioletta Rumian                              137 pkt.

8. Zespół Szkolno Przedszkolny w Tyńcu Małym
Opiekun: Bożena Bober                                   136 pkt.

9. Zespół Szkół w Siedlcu
Opiekun: Jowita Kalitka                                  134 pkt.

Na 10 miejscu znalazły się trzy szkoły z ilością 128 pkt.:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Smolcu
Opiekun: Katarzyna Burnat

Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Kiełczowie
Opiekun: Ewa Abramowicz

Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Rogowie Sobóckim
Opiekun: Mariola Pilichowska

Dla tych szkół organizatorzy zaplanowali na 07 maja 2018 r. dogrywkę, na podstawie której wyłoniona zostanie 10 szkoła.

W dniu 07 maja 2018r. odbyła się dogrywka dla 3 szkół, które znalazły się na 10 miejscu  z ilością 128 pkt. w konkursie Przyroda Wokół Nas VII edycja.

Szkoła z Kiełczowa zrezygnowała z rywalizacji. Po podsumowaniu i sprawdzeniu wyników jako 10 została wyłoniona szkoła:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Smolcu
Opiekun: Katarzyna Burnat

Gratulujemy wyników i życzymy sukcesów na kolejnym finałowym etapie.

Organizatorzy !

W załączeniu poniżej lista roślin i zwierząt, która będzie obowiązywała na etapie powiatowym.


Lista roślin i zwierząt obowiązująca na etapie II (powiatowym) konkursu „Przyroda wokół nas”15.05.2018 r.


Rodzaje i gatunki roślin:

kosodrzewina
cis
grab
buk
jesion
klon zwyczajny (pospolity)
jawor (klon jawor)
kasztanowiec
dąb
głóg
czarny bez
konwalia majowa
bluszcz
śnieżyczka przebiśnieg
śnieżyca wiosenna
przylaszczka
kosaciec żółty
rumian polny
chaber bławatek
mak polny
mikołajek nadmorski
babka zwyczajna
mniszek pospolity
języcznik zwyczajny
fiołek leśny
grążel żółty
grzybienie białe
tatarak
pałka
łopian


Rodzaje i gatunki zwierząt:

myszołów
dzięcioł
sowa
zimorodek
szpak
wróbel
sikorka
bocian
kawka
nietoperz
salamandra plamista
ropucha
błotniarka stawowa
żółw
zaskroniec
muflon
ryś
łoś
kret
borsuk
łasica
kuna
wilk
kozica
pająk
leszcz
paź królowej
żaba
szczupak
okoń